Állnak fent a mennyországban az őseink, akik a piramisokat és más, azokkal rendszerint együtt emlegetett, ugyanabba a rejtélyes kategóriába sorolt épületeket, szobrokat, jeleket építették/készítették. Szóval állnak a Heaven Music Pub felhőpultjának támaszkodva és néznek lefelé. Minket bámulnak. És közben dumálnak.
Hétfő hajnalban elhunyt Bódi "Cipő" László. Ugyanebben a pillanatban a magyar popzene égboltjának egyik legragyogóbb csillagának fénye fakult meg. Ez a csillag természetesen nem más, mint a Republic, melynek Cipő frontembere, énekese és elsődleges dalszerzője volt. Az együttes pedig a mindenkori magyar poprock történetének egyik alapvető és megingathatatlan mérföldköve, hiszen a zenekar az elmúlt 23 év során vitathatatlanul örök létjogosultságot szerzett magának kis hazánk zenetörténelmének lapjain.
Decemberben rengeteg programot csinálhatunk magunknak. Elmehetünk shoppingolni, megnézhetjük a legújabb lenyűgöző karácsonyi film(ek)et a moziban, vagy elutazhatunk egy felkapott síparadicsomba. De aki inkább a hagyományokat ápolná; aki kicsit a múltba nézne, annak ajánlom a betlehemezést. Extrovertáltabbak betanulhatnak egy forgatókönyvet, amivel aztán a szokásoknak megfelelően házról-házra járhatnak. Introvertáltabbak meginvitálhatják a betlehemes előadást az otthonukba. De aki inkább csendben nézelődni és elmélyedi szeretne, annak is tudunk programot ajánlani.
Nem állítom/állíthatom magamról, hogy életem a kultúra fellegvára lenne, vagy hogy jelentősen hozzájárultam volna az ország vagy legalábbis közvetlenebb környezetem kulturális fejlődéséhez. Ugyanakkor lelkesen próbálkozom, hogy néha már majdnem szürkének tűnő mindennapjaimat időnként megfűszerezzem némi hagyományos, vagy sokkal inkább klasszikus, szellememet tápláló programmal.
Bár tudvalevő, hogy az efféle kikapcsolódási forma napjainkban sem számít olcsónak, mégis úgy vélem, időről időre érdemes áldozni egy kicsit a kultúra oltárán.
Lényem középiskolás kora óta nagy színházkedvelő.
Frederick Delius német származású brit zeneszerző leghíresebb zenekari művével, az 1912-ben keletkezett, Az első tavaszi kakukkszó című darabbal kezdődik a Nemzeti Filharmonikus Zenekar (NFZ) csütörtöki hangversenye a Művészetek Palotájában.